To wyjątkowe miejsce, w którym otaczamy wszechstronną opieką usamodzielniających się wychowanków domów dziecka.

Ci młodzi ludzie nagle zostają sami i często nie radzą sobie z podejmowaniem decyzji, planowaniem wydatków, prowadzeniem gospodarstwa domowego. My im towarzyszymy na co dzień. Pomagamy znaleźć pracę, mieszkanie, urządzić je, rozwiązać małe i duże problemy, które często uniemożliwiają im stanięcie na nogi.

Jesteśmy dla nich wsparciem w rozwoju osobowym i zawodowym dzięki tutorom, konsultantom, psychologom, pedagogom, doradcom zawodowym, a także wyszkolonym przez nas opiekunom usamodzielniania.

To przedsięwzięcie jest możliwe dzięki współpracy naszych wspaniałych partnerów i wolontariuszy, których kompetencje, pasje, energia i pragnienie dzielenia się swoim potencjałem napędzają naszą Siłownię.

Już wkrótce uruchomimy kanał na youtube, gdzie każdy usamodzielniający się młody człowiek będzie mógł się zaprzyjaźnić z naszym bohaterem, który poprowadzi go przez różne dziedziny życia, pokaże jak uniknąć problemów, jak dobrze zaprezentować się na rozmowie kwalifikacyjnej, na co zwracać uwagę przy podpisywaniu umów.

Pilotaż tego innowacyjnego społecznego rozwiązania jest finansowany przez Fundację PKO Banku Polskiego.

Opuściłeś dom dziecka lub rodzinę zastępczą?
Pomożemy.
796 380 003      
magda@szczesliwejdrogi.org

[/column]