To wyjątkowe miejsce, w którym otaczamy wszechstronną opieką usamodzielniających się wychowanków domów dziecka.

Ci młodzi ludzie nagle zostają sami i często nie potrafią sobie poradzić z podejmowaniem decyzji, planowaniem wydatków. My im towarzyszymy na co dzień. Pomagamy znaleźć pracę, mieszkanie, rozwiązać małe i duże problemy, które często uniemożliwiają im stanięcie na nogi.

Jesteśmy dla nich wsparciem w rozwoju osobowym i zawodowym dzięki tutorom, konsultantom, psychologom, pedagogom, doradcom zawodowym, a także wyszkolonym przez nas opiekunom usamodzielniania.

Czasem będzie potrzebna terapia a czasem pomoc w urządzeniu mieszkania, czasem podpowiedź, jak coś załatwić, z jakich przepisów prawa skorzystać. To wszystko młodzi usamodzielniający się wychowankowie otrzymają w Siłowni.

To przedsięwzięcie jest możliwe dzięki współpracy naszych wspaniałych partnerów i wolontariuszy, których kompetencje, pasje, energia i pragnienie dzielenia się swoim potencjałem napędzają naszą Siłownię.

Już wkrótce uruchomimy kanał na youtube, gdzie każdy usamodzielniający się młody człowiek będzie mógł się zaprzyjaźnić z naszym bohaterem, który poprowadzi go przez różne dziedziny życia, pokaże jak uniknąć problemów, jak dobrze zaprezentować się na rozmowie kwalifikacyjnej, na co zwracać uwagę przy podpisywaniu umów.

Pilotaż tego innowacyjnego społecznego rozwiązania jest finansowany przez Fundację PKO Banku Polskiego.