Zarząd Fundacji

Kamilla Gibas

Prezes i Fundator
kamilla@szczesliwejdrogi.org

Z wykształcenia prawnik, z misji społecznik; wieloletnia przewodnicząca Rady Rodziców, przewodnicząca Rady Oświatowej w Piasecznie (2013-2014) i wiceprzewodnicząca Piaseczyńskiego Porozumienia Rad Rodziców (2014-2015). Od wielu lat wolontariusz w Domu Dziecka w Konstancinie – Jeziornie, teraz w Łbiskach, gdzie swój wolny czas dzieli z dziećmi – jeździ z nimi do kina i do teatru, organizuje warsztaty, wrażliwa na ich potrzeby rozwiązuje codzienne problemy. Mama Miłosza i Kuby.

Barbara Nowacka

Wiceprezes
basia@szczesliwejdrogi.org

Pedagog, wieloletni pracownik Domu Dziecka w Konstancinie – Jeziornie i Powiatowego Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych. Od wielu lat wspomaga młodzież z pieczy zastępczej w usamodzielnieniu. Brała udział w projekcie opieki nad mieszkaniami chronionymi w Warszawie (2013) oraz w pracy zespołu eksperckiego opracowującego model wsparcia usamodzielniających się wychowanków pieczy zastępczej w Łodzi. W latach 2005-2015 była opiekunem usamodzielnienia osiemnastu wychowanków z Konstancina – Jeziorny i placówek warszawskich. W latach 2012 – 2013 brała udział w projekcie Towarzystwa Psychoprofilaktycznego usamodzielniania metodą terapeutyczną. Posiada Certyfikat Asystenta Rodziny i Certyfikat Tutora. Od zawsze towarzyszy młodzieży wkraczającej w samodzielne życie. Mama czwórki dorosłych dzieci.

Rada Fundacji

Kamila Szczawińska

Modelka, psycholog, psychodietetyk, prowadzi bloga www.myfitspirations.com, na którym pisze o tym, co dla niej ważne – spędzaniu czasu z dziećmi, zdrowym stylu życia, miłości do zwierząt i modzie. Wolontariusz w domu dziecka w Konstancinie – Jeziornie, teraz w Łbiskach, pomagała w wielu akcjach świątecznych na rzecz dzieci. Mama Julka i Kalinki.

Monika Orlof

Pedagog, wieloletni nauczyciel w 2 Społecznym LO w Warszawie; współzałożyciel i wieloletni wiceprezes Fundacji Robinson Crusoe zajmującej się pomocą w usamodzielnianiu wychowanków domów dziecka. Prowadziła własny żłobek. Posiada Certyfikat Tutora. Pomaga młodym ludziom odkrywać i rozwijać talenty i poszukiwać miejsca w przyszłym dorosłym życiu. Mama Zuzi i Antka.

Tomasz Nowicki

Student IV roku politologii na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 2005-2011 wychowanek Domu Dziecka w Konstancinie – Jeziornie. Od kilku lat zaangażowany w działalność społeczną w swoim mieście. Inicjator budowy skateparku, lodowiska, a także uruchomienia Konstancińskiego Roweru Miejskiego. Od 2014 roku radny Konstancina – Jeziorny – jeden z najmłodszych radnych w Polsce. Z pasją realizuje się jako wodzirej i konferansjer. Często prowadzi imprezy charytatywne.

Współpracownicy

Jolanta Wójcicka

Trener, coach, autorka programu „Poznaj swoje mocne strony”, prowadzi warsztaty dla młodzieży na licencji Cross Roads (Młodzież na rozdrożu); pracowała jako specjalista w wydawnictwie edukacyjnym organizując kursy, warsztaty i wykłady dla nauczycieli oraz prowadząc warsztaty z rozwoju osobistego i prawa autorskiego dla nauczycieli, młodzieży i pracowników wydawnictwa; współpracowała jako wykładowca z Uniwersytetem Warszawskim i Szkołą Wyższą im. Bogdana Jańskiego; współpracuje z Fundacją Międzynarodowy Instytut Edukacji prowadząc warsztaty z rozwoju osobistego dla polonijnych nauczycieli i młodzieży polskiego pochodzenia ze Wschodu; członek Chrześcijańskiego Forum Pracowników Nauki. Z radością odkrywa z młodzieżą ich mocne strony i możliwości ich rozwoju. Mama dwóch dorosłych synów.

Magdalena Urban

Absolwentka ekonomii na Uniwersytecie Gdańskim. Pracowała w dużym przedsiębiorstwie produkcyjnym, a potem kilka lat w Urzędzie m.st. Warszawy. Zaangażowana w lokalne sprawy bezpieczeństwa i dostępności infrastruktury dla pieszych i rowerzystów, organizatorka inicjatyw rodziców w szkole. W fundacji pisze, „czepia się słówek” i stara się właściwą rzeczy nadać nazwę, ale przede wszystkim jest asystentem usamodzielnienia w Siłowni Szczęśliwej Drogi. Mama Tymka, Marty i Hani.

Zofia Dybka

Absolwentka pedagogiki w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej. Ukończyła letnią Szkołę Tutorów Collegium Wratislaviense uzyskawszy certyfikat Tutora I stopnia oraz Szkołę Tutorów II stopnia jako certyfikowany Tutor Praktyk. Wolontariusz w Domu Dziecka w Konstancinie – Jeziornie, teraz w Łbiskach.